Príprava dokumentu o pracovníkoch na bitúnku

05.02.2021

Cieľom dokumentu je "zvýšiť povedomie o utrpení pracovníkov bitúnkov" a pomôcť "poľudštiť pracovníkov".

Syn pracovníka na bitúnku pripravuje film, ktorý skúma psychologické dopady tohto odvetvia. Vegánsky obhajca Jack Hancock-Fairs vytvoril The Dying Trade . Jeho cieľom je "zvýšiť povedomie o utrpení pracovníkov bitúnkov" a pomôcť "poľudštiť pracovníkov". 

Hancock-Fairs hovorí, že dokument "poskytuje ľuďom ďalší dôvod na bojkot živočíšnych produktov. 

"Chcem byť zamestnancom bitúnku"

Nový trailer k filmu ukazuje skupinu detí, ktoré hovoria, čo chcú byť, keď budú staršie. "Chcem pomáhať zvieratám," tvrdí jedno dievča. Ďalší dodáva: "Chcem byť vedcom." Posledné dieťa hovorí: "Chcem byť šťastná."

Príves potom preskočí na hlavného hrdinu - dospelého muža -, ktorý má nočnú moru spojenú s PTSD. Keď začal ráno, v mysli mu prebleskli grafické spomienky na zabíjanie zvierat. Prázdne plechovky od alkoholu sú porozhadzované po stole. Toto zobrazuje súvislosť medzi zamestnancami bitúnku a problémami so závislosťou, ako je alkoholizmus.

Na konci prívesu vzhliadne a hovorí: "Keď vyrastiem, chcem byť robotníkom na bitúnku."

"Zlé zaobchádzanie so zamestnancami"

"Utrpenie na bitúnkoch je obrovské a je zjavne zanedbávané," uvádzajú Hancock-Fairs.

"Naozaj dúfam, že tento film dokáže otvoriť oči ľudí pred týraním zvierat a zlým zaobchádzaním so zamestnancami, ktoré existuje na stenách bitúnkov po celom svete." Zvyšovaním povedomia o týchto otázkach môžeme pomôcť položiť základ budúcemu pokroku. "

Potom dodal: "Možno vás prekvapí, keď sa dozviete, že moja rodina pochádza z generácií pracujúcich v mäsovom priemysle. Môj otec je pracovník bitúnku a jeho pradedo vlastnil obchod s názvom "Hancock Family Butcher". Bratia môjho pradeda tiež vlastnili mäsiarstvá, takže práca v mäsovom priemysle sa stala tak trochu rodinnou tradíciou.

"Zatiaľ čo mäsiarske obchody v Hancock Family boli zatvorené už mnoho rokov, môj otec naďalej pracuje na bitúnku." Nikdy to skutočne nebolo niečo, o čom hovoril. "

Hancock-Fairs potom začal uvažovať: "Kto sú ľudia, ktorí čelia práve tomu, od čoho je väčšina z nás tak odpojená? Kto sú ľudia, ktorí sú každý deň svedkami zabíjania zvierat? Aké je to pracovať pri zabíjaní a ako to na vás pôsobí psychologicky? "

"Mäso ako otázka ľudských práv"

Mäso ako problém ľudských práv - Pravda skúma, ako môže práca na bitúnku viesť k mnohým problémom v oblasti duševného zdravia. Ukazuje tiež, aké fyzicky nebezpečné môžu byť bitúnky.

Video vysvetľuje: "Kvôli pracovnému tempu, ktoré pracovníci na bitúnkoch potrebujú, sú týždenne zaznamenané závratné dve amputácie.

"Štatisticky povedané, ak pracujete v továrni na balenie mäsa päť rokov, existuje 50-percentná šanca, že utrpíte zranenie."

Rozprávač Robbie Lockie navyše dodáva: "Pracovníci normalizujú svoje konanie opakovaním a rutinou; znecitlivenie na násilné činy - spôsobuje psychické utrpenie." Video potom vysvetľuje, ako sa táto úroveň traumy môže často prejaviť ako násilie a návykové správanie, ako napríklad závislosť od alkoholu.

Tu sa môžete dozvedieť viac o Dying Trade a podporiť dokument

zdroj: plantbasednews.org

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky