Ľudia ktorí hromadne zabíjajú zvieratá kričia, že oni sami sú obete

Video nahrané na TikTok sa stalo virálnym kvôli obavám z "masového zabíjania" zvierat. V klipe sú robotníci znázornení, ako vyhadzujú mŕtve sliepky - údajne je ich 52 000.
Vyplýva to z podobných správ, ktoré sa práve dnes dostali na titulky, týkajúce sa najmenej 35 000 zdravých ošípaných, ktoré boli zabité kvôli kapacitným problémom. Prebiehajúca pandémia bola označená za koreň problému.
Hromadné zabíjanie kurčiat
Kanadská nezisková organizácia Animal Justice upozornila na svojom webe na TikTok zobrazujúci zabíjanie sliepok. Video obsahuje vajcovú farmu v batériovej klietke v južnom Ontáriu. Tam boli desaťtisíce vtákov "zlikvidované ako odpad" tajne, uviedla Animal Justice.
Pracovníkov v klipe možno vidieť, ako hádžu mŕtve kurčatá z fúrikov na dopravný pás, ktorý vedie na zadnú časť nákladného auta. Jeden zamestnanec bol natočený, ako kope do mŕtveho zvieraťa, ktoré pustil na zem.
Používateľ, ktorý video nahral a ktorý uviedol, že bol vodičom kamiónu, tvrdí, že zvieratá boli zabité pre nedostatok personálu v súvislosti s COVID-19. Je to preto, že pre mnohé spoločnosti sa predčasné zabíjanie ich zvierat považuje za nákladovo efektívnejšie ako čakanie na dostupnosť bitúnkov.
"Kanadskí farmári opakovane zabíjali zvieratá na farmách počas pandémie, keď nemohli poslať zvieratá na porážku ich obvyklým presne načasovaným spôsobom," napísal Animal Justice online.
Neziskovka dodala, že mäsovému priemyslu chýba odolnosť počas kríz. "Keď dôjde k oneskoreniam, systém sa úplne rozpadne," uviedla charitatívna organizácia.
"Na rozdiel od bitúnkov sa federálne normy humánneho zabíjania nevzťahujú na "vyľudňovanie" na farme a nie sú prítomní žiadni federálni inšpektori, ktorí by dohliadali na toto masové zabíjanie a minimalizovali utrpenie zvierat," pokračoval Animal Justice. "Verejnosť nemá ako vedieť, ako tieto zvieratá zomreli, a nie je jasné, či pracovníci skontrolovali každého jedného vtáka, aby zaistili smrť predtým, ako ho vyhodili do sklápača.
Organizácia vyzvala každého, kto má informácie o tejto záležitosti, aby sa prihlásil, a tým, ktorí tak urobia, ponúka peňažnú odmenu až 5 000 dolárov.
Tí ktorí zabíjajú sú v skutočnosti obete
Na druhej strane sveta v Spojenom kráľovstve sa objavili správy, že od septembra bolo zabitých a vyhodených najmenej 35 000 zdravých ošípaných . The Guardian túto záležitosť podrobnejšie rozviedol a odhalil, že národné stádo ošípaných v Spojenom kráľovstve stratilo za posledných šesť mesiacov jednu desatinu všetkých prasníc.
Očakáva sa, že skutočné čísla sú vyššie vzhľadom na pravdepodobnosť nenahlásených prípadov. Podobne ako v Kanade má COVID-19 za následok nárast nedostatku personálu na bitúnkoch. V dôsledku toho farmári zabíjajú zvieratá, aby "urobili priestor", píše The Guardian .
Sestry Kate Moore a Vicky Scott prevádzkujú prasaciu farmu v Driffielde. Pre ITV povedali , že sú to farmári, ktorí trpia masovým zabíjaním zvierat. "My sme tí, ktorí trpia finančne a emocionálne." Farmári berú rany vo všetkých smeroch," povedal Scott. "Nie vlastnou vinou trpíme masívne a vláda za to musí niesť zodpovednosť," dodala a označila túto okolnosť za "trestnú".
zdroj: plantbasednews.org