Británia zvažuje uhlíkovú daň na dovážané mäso

Minister životného prostredia George Eustice uviedol, že vláda Spojeného kráľovstva uvažuje o zavedení uhlíkovej dane z dovážaného mäsa. Politik tvrdí, že daň z mäsa by ukázala na krajiny, ktoré "zaostávajú v dodržiavaní environmentálnych štandardov"
Uhlíková daň z dovážaného mäsa
Keďže sa však črtajú rokovania o uzavretí medzinárodného obchodu s Austráliou, poplatok sa môže vzťahovať na dovážané potraviny. Takéto stimuly by mohli pomôcť finančne chrániť britských farmárov, ktorí musia konkurovať lacnému dovozu mäsa.
Podľa správ tento politik pre rozhlasovú stanicu BBC 4 uviedol, že mnoho krajín zvažuje skôr hodnotenie "spotreby" emisií CO2, ako iba to, koľko vyprodukuje. Povedal: "Takže meriate uhlík v potravinách a inom tovare, ktorý dovážate ... Nielen to, aké sú vaše emisie.
"Potom je možné uskutočniť určitý druh dane z prispôsobenia sa uhlíkovým hraniciam, aby sme uznali krajiny, ktoré zaostávajú v dodržiavaní environmentálnych štandardov."
Austrálsky obchod
Austrálska obchodná dohoda už vyvolala obavy týkajúce sa potravinových noriem a dobrých životných podmienok zvierat. Minulý mesiac Spojené kráľovstvo "nepotvrdilo", či zachová svoj zákaz hovädzieho dobytka do ktorého sa injektujú hormóny, ak bude dohoda zabezpečená.
Podľa právnych predpisov EÚ je použitie rastových hormónov pri výrobe hovädzieho mäsa zakázané od roku 1989. Táto prax je však v Austrálii stále legálna. Správy hovoria, že hovorca premiéra Borisa Johnsona odmietol poskytnúť priame komentáre k hovädziemu mäsu s injekciou hormónov štyrikrát.
Podľa denníka The Independent uviedol , že potraviny dovážané do krajiny budú musieť vyhovovať požiadavkám - neuviedol však konkrétne, o čo pôjde.
zdroj: plantbasednews.org