Na klimatickom summite G7 sa podávali steaky a homáre

17.06.2021

Svetových lídri, ktorí večerali steaky a homáre, zároveň sľubujú zníženie emisií skleníkových plynov na samite G7 v Cornwalle.

Účelom trojdňového podujatia, ktoré viedol britský premiér Boris Johnson a zúčastnil sa na ňom americký prezident Joe Biden, bolo, aby sa skupina stretla pred tohtoročnými konferenciami OSN s cieľom prediskutovať rôzne globálne problémy vrátane ich spoločného úsilia. na riešenie klimatickej krízy. 

Počas celého víkendu boli účastníci podujatia pohostení rôznymi jedlami, vrátane päťchodovej večere, ktorá zahŕňala ryby kambaly veľkej, výber z cornwallských syrov a v piatok mliečne dezerty; a v sobotu bohaté plážové grilovanie, ktoré obsahovalo predjedlá z morských plodov z mušlí, makrel a krabových pazúrov a tradičné predjedlo, ktoré obsahovalo sviečkovicu a homáre. Jedlá sa uvádzali ako udržateľné a "uhlíkovo neutrálne", pretože zvieratá, ako napríklad jahňacie a kraby, sa získavali z miestnych zdrojov.  

Podujatie sa tiež zaviazalo k podpore environmentálnych projektov v iných krajinách, ako je kompostovisko vo Vietname, na vyrovnanie jeho uhlíkových emisií. Čiastočne to bolo spôsobené skutočnosťou, že Johnson prišiel do Cornwallu súkromným lietadlom namiesto ekologickejšej voľby prepravy , napríklad vlakom z Londýna.

Počas samitu vydali lídri z krajín G7 - medzi ktoré patria Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Japonsko, Spojené kráľovstvo a USA - 25-stranové komuniké, v ktorom načrtli svoje záväzky v oblasti klímy. Spoločne sa zaviazali uskutočniť "zelenú revolúciu" urýchlením snáh o dosiahnutie čistých nulových emisií uhlíka do roku 2050, s referenčným štandardom zníženia emisií o 50 percent do roku 2030 a záväzkom zachovať 30 percent krajín a oceánov do roku 2030. 

Krajiny G7 sa tiež spoločne zaviazali mobilizovať 100 miliárd dolárov ročne do roku 2025 na pomoc rozvojovým krajinám pri dosahovaní klimatických cieľov. "Tento víkend sme mali jasno v tom, že je potrebné začať s nami," uviedol Johnson. 

Pri predstavovaní svojich snáh o dosiahnutie klimatických cieľov vodcovia krajín G7 úplne vynechali zmienku o živočíšnom poľnohospodárstve - ktoré podľa FAO prispieva 14,5 percentami k celkovým emisiám skleníkových plynov. Predstavitelia skupiny G7 stolovali na rade živočíšnych produktov poškodzujúcich životné prostredie a zároveň sa zabávali leteckými show.  

zdroj: vegnews.com

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky