Zemiakové mlieko a zemiakové syry

24.01.2023

Vegánsky syr je tu už nejaký čas. Zvyčajne sa vyrába z osvedčených ingrediencií, ako sú kešu oriešky, kokosový olej a kultúry.

Takto sa napodobnila chuť a textúra konvenčného mliečneho syra, no vývoj vo vegánskom syrovom priemysle ide mimo rámca použitím jedinečných rastlinných potravín, ako sú zemiaky vo svojich produktoch, čo ohlasuje novú vlnu vegánskych mliečnych výrobkov.

Vegánska značka The Simple Root je jedným z týchto inovátorov. Nedávno uviedla na trh nový rad vegánskych syrových výrobkov v Spojených štátoch a Spojenom kráľovstve, ktoré sa vyrábajú zo zemiakov a paštrnáku. 

Podľa Davida Behringera, generálneho riaditeľa The Simple Root Global, sa značka odlišuje od ostatných produktov na rastlinnej báze použitím jednoduchých ingrediencií a minimálnym spracovaním. Na rozdiel od iných rastlinných produktov, ktoré sa spoliehajú na sóju, orechy alebo oleje, zelenina je prvou zložkou na zozname zložiek The Simple Root. 

"Naša značka je o tom, aby sme spotrebiteľom poskytli spôsob, ako pridať viac zeleniny do svojho jedálnička pomocou všestranných, pohodlných a skvele chutiacich potravín," hovorí David Behringer 

Produkty spoločnosti The Simple Root, podporované nadnárodnou mraziarenskou spoločnosťou McCain Foods, v súčasnosti zahŕňajú vegánske dipy, nátierky v štýle smotanového syra a remeselné nátierky v štýle syra v príchutiach ako Salsa Con Queso, Smoked Gouda a Sweet Chili. Simple Root plánuje predstaviť plátky rastlinného syra a strúhaný syr v druhej polovici roku 2023.

Značka hovorí, že používa inovatívnu techniku ​​na vytvorenie krémového základu z koreňovej zeleniny a potom primiešava viac zeleniny, korenín, ovocia a byliniek. Vďaka svojmu jednoduchému zoznamu zložiek je značka zameraná na spotrebiteľov, ktorí chcú vo svojej strave obmedziť mliečne výrobky, jesť viac potravín rastlinného pôvodu alebo sa vyhýbať alergénom.

"Používame inovatívny proces, ktorý premieňa koreňovú zeleninu vrátane zemiakov, sladkých zemiakov a paštrnáku na krémový základ pre naše produkty," hovorí Behringer. "Tento proces a naše zdravé zložky šetrné k planéte sú to, čo odlišuje The Simple Root od iných potravín na rastlinnej báze."

Zemiakové mlieko je udržateľnejšie

Medzitým iná značka používa zemiaky na znovuobjavenie krémového mlieka. Švédska značka DUG ponúka sortiment vegánskeho mlieka vyrobeného zo zemiakov v odrodách Original, Barista a Unsweetened u maloobchodníkov po celom Spojenom kráľovstve vrátane Waitrose & Partners, Holland & Barrett a Whole Foods Market a v najväčšom švajčiarskom reťazci potravín Migros.

DUG tvrdí, že jeho zemiakové mlieko je najudržateľnejšou alternatívou na trhu, pričom poukazuje na to, že zemiaky sú super udržateľná plodina, ktorá je dvakrát efektívnejšia na pôde ako ovos, s o 98 percent menšou spotrebou vody ako mandle a s klimatickou stopou. o dve tretiny nižšia ako u kravského mlieka. 

Vegánske mlieko DUG kombinuje zemiaky, repkový olej a prísady, ako je čakanková vláknina a hrachové proteíny. Jeho novo vylepšená receptúra ​​ponúka nižší obsah cukru, neobsahuje maltodextrín a využíva patentovanú emulziu na báze zemiakov spoločnosti, ktorá dodáva zemiakovému mlieku jeho charakteristické krémové vlastnosti a umožňuje značke expandovať na ďalšie bezmliečne výrobky, ako je vegánska zmrzlina . krém .

Spoločnosť tiež oznámila plány na otvorenie výrobného závodu v Nemecku, ako aj výrobné a distribučné plány v juhovýchodnej Ázii. Jeho novo získaná patentová ochrana sa bude vzťahovať na 39 krajín na európskom trhu, čím sa pre zemiakové mlieko DUG otvoria nové možnosti expanzie.

zdroj: vegnews.com

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky