Sieť fast foodov Peter Pane zasadí strom za každý predaný vegánsky burger

16.03.2023

Sieť burgerových reštaurácií Peter Pane aj tento rok iniciuje svoje "Jedzte zelené týždne" s cieľom nadchnúť viac hostí pre vegánsky a vegetariánsky sortiment a zároveň urobiť niečo dobré pre životné prostredie. 

V priebehu 6-týždňovej kampane má Peter Pane za každý vegánsky a vegetariánsky burger objednaný do polovice apríla v jednej z takmer 50 reštaurácií a cez donáškovú službu Peter Bring's na svojom pozemku v Meklenbursku-Predpomoransku strom. . V rokoch 2021 a 2022 už bolo vysadených okolo 250 000 stromov na " Jedzte zelené týždne ". So 147 321 stromami bol rok 2022 doteraz rekordným rokom iniciatívy .

S 15 vegánskymi a vegetariánskymi hamburgermi je 25 % burgerov Peter Pane bezmäsitých a dve tretiny burgerov sú dokonca vegánske. Burgerový reťazec navyše začiatkom roka využil akciu Veganuary a ponúkol akciové menu s čisto vegánskymi jedlami. Tím Peter Pane už predtým vyvinul niekoľko limitovaných edícií vegánskych burgerov s vegánskym šéfkuchárom Alexandrom Flohrom (" Tu Alex varí ") a odborníkom na výživu Nikom Rittenauom, medzi inými. Okrem toho Peter Pane každý pondelok ponúka svoje vegánske a vegetariánske hamburgery vo všetkých reštauráciách za zvýhodnenú špeciálnu cenu 9,90 €, aby povzbudil hostí, aby si vybrali rastlinnú variantu.

Počas "Eat the Green Weeks" môžete sadenie stromčekov u Petra Panea sledovať naživo na sociálnych sieťach: Od prípravy plôch až po zber šišiek a výsadbu stromčekov, všetko možno sledovať v Peter Pane. Príbehy na Instagrame. Navyše ku každému nákupu vegánskeho alebo vegetariánskeho burgeru dostanete malú pohľadnicu (len do vypredania zásob) s QR kódom. Po naskenovaní kódu môžete svoj strom zaregistrovať a dostávať pravidelné informácie o procese výsadby a starostlivosti. Ku každej registrácii je navyše voucher.

zdroj: vegan-news.de

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky