Mlieko vyrobené z marhuľových kôstok je najpredávanejšie v supermarkete BILLA vegan

03.10.2022

Rakúsky startup v oblasti potravinárskych technológií Wunderkern nedávno oznámil spustenie svojho "nikdy predtým nevídaného" mlieka Kern Milk vyrobeného z marhuľových jadier.

Wunderkern hovorí, že inovatívne alt mlieko "nedávno vstúpilo na konkurenčný trh s alternatívnymi nápojmi s veľkým treskom. Propagovaný v rámci nového konceptu " Pflanzilla " spoločnosťou Billa sa rýchlo stal úspechom u zákazníkov a stal sa najpredávanejším produktom v rámci vegánskeho obchodu. Super oriešková chuť nápoja dokonale ladí so sladkými jedlami, ako je Kaiserschmarren, a inšpiruje ľudí k interpretácii miestnej klasiky na vegánsky spôsob."

Spoločnosť Wunderkern, ktorú v roku 2019 založili Michael Beitl, Luca Fichtinger, Fabian Wagesreither a Sebastian Jeschko, si kladie za cieľ byť podnikom s obehovým hospodárstvom využívajúcim premárnené kôstky z iných odvetví.

Začiatkom tohto roka Wunderkern priniesol novinku, keď na festivale "Všetko marhuľové" v Rakúsku medzi verejnosťou vyskúšal zmrzlinu bez mliečnych výrobkov vyrobených z jadier ovocia .

Marhuľové mlieko z odpadu

Najpopulárnejšie vegánske nápoje sa vyrábajú z ovsa, sóje a mandlí, ktoré nie sú nevyhnutne trvalo udržateľnými surovinami. Plodiny sa neustále pestujú, aby nakŕmili stále rastúci trh s alternatívnym mliekom.

Kern Drink sa vyrába z marhuľových kôstok, ktoré boli zlikvidované ako odpad v iných odvetviach. Wunderkern uvádza, že používanie odpadových materiálov implementuje princípy obehového hospodárstva potrebné na boj proti klimatickým zmenám. Pretože sa rastlinné mlieko vyrába z kôstok, jeho profil udržateľnosti je vynikajúci, s minimálnou spotrebou vody a malými emisiami CO2.

Ako opísal Wunderkern, nový nápoj ponúka orieškovú chuť a krémový vzhľad. Dá sa použiť ako akýkoľvek bežný rastlinný nápoj do kávy a receptov. 

Výrobky z ovocných jadier

Wunderkern ponúka rad produktov z kôstkovaného ovocia, pričom každý z nich obsahuje jadrá použité na ich výrobu:

  • Čerešňový olej od Wunderkern: za studena lisovaný olej bez prísad a cukru, vyrobený zo 100% čerešňových kôstok. Olej z čerešňových jadier bol majstrom sveta v oleji na medzinárodnej súťaži AVPA 2021 vo Francúzsku. Zachránené jadrá na fľašu: 10 023 jadier
  • Marhuľový olej od Wunderkern: za studena lisovaný olej vyrobený zo 100% marhuľových jadier bez akýchkoľvek prísad. Zachránené jadrá na fľašu: 1 333 jadier.
  • Olej zo slivkových jadier od Wunderkern: podľa spoločnosti celosvetovo prvý za studena lisovaný olej zo slivkových jadier. Vytvorené zo 100% ušetrených slivkových jadier. Zachránené jadrá na fľašu: 2 356 jadier
  • Choco Kernel Cream od Wunderkern: kombinácia marhuľových jadier s kakaom a pravou bourbonskou vanilkou v kréme. Zachránené jadrá v balení: 812 jadier

"Wunderkern chce vytvárať produkty so 100% využívaním zdrojov spoliehaním sa na obehové hospodárstvo, aby urobil náš svet lepším miestom bez potreby obmezdovania sa," hovorí spoločnosť.

zdroj: vegconomist.com

Vytvorte si webové stránky zdarma!