Bill Gates našiel spôsob ako zachovať zabíjanie kráv a zlacniť výrobu mäsa a mlieka

26.01.2023

Startup v oblasti klimatickej technológie vyvinul doplnok krmiva, ktorý by mohol znížiť 98 % emisií metánu u kráv.

Spoluzakladateľ a filantrop spoločnosti Microsoft Bill Gates investoval do austrálskeho start-upu, ktorého cieľom je znížiť emisie skleníkových plynov tým, že sa zameria na grganie kráv. Miliardárska organizácia Breakthrough Energy Ventures, podporovaná aj výkonným riaditeľom Amazonu Jeffom Bezosom, a čínskym podnikateľom a spoluzakladateľom Alibaby Jackom Ma, sa pripojili k ďalším investorom, aby získali 12 miliónov dolárov (9,7 milióna libier) vo fáze 2 pre Rumin8 - Perth. spustenie klimatickej technológie.

Rumin8 vyvinul doplnok krmiva z aktívnej zložky nachádzajúcej sa v červených morských riasach nazývaných bromoform, ktorá má antimetanogénne vlastnosti.

Podľa štúdií firmy by doplnok mohol znížiť 98 % emisií metánu u kráv. Okrem toho môže byť kŕmna prísada vyrábaná efektívne a za nízke náklady na kŕmenie hospodárskych zvierat.

"Veľmi nás potešilo prijatie, ktoré sa nám dostalo od fondov pre vplyv na klímu z celého sveta," uviedol vo vyhlásení výkonný riaditeľ Rumin8 David Messina. "Existuje skutočná túžba financovať riešenia enterických emisií metánu z hospodárskych zvierat a našťastie pre Rumin8 vidí výhody našej technológie," dodal.

Problémom nie je zabíjanie, ale emisie

Metán je silný skleníkový plyn, ktorý výrazne prispieva k zmene klímy. Podľa OSN zodpovedá za približne 30 % globálneho otepľovania, ku ktorému došlo od priemyselnej revolúcie. Okrem toho v správe z roku 2013 Medzivládny panel pre klimatické zmeny uviedol, že metán má 80-krát vyššiu silu otepľovania planéty ako oxid uhličitý počas prvých 20 rokov, keď je v zemskej atmosfére.

Okrem iných riešení navrhnutých na riešenie príspevku živočíšnej výroby ku klimatickým zmenám minulý rok Nový Zéland navrhol zdaniť farmárov za odgrgnutie a prdenie ich kráv ako súčasť plánu na riešenie klimatických zmien. Vďaka prvému systému na svete budú poľnohospodári do roku 2025 v určitej forme zodpovedať za poľnohospodárske emisie.

Gates sleduje klímu, nie zvieratá

Gates, ktorý zameral boj proti klimatickým zmenám na hlavné zameranie svojho filantropického úsilia, vidí potenciál tejto technológie, aby mala významný vplyv na zníženie emisií skleníkových plynov. Vo vyhlásení uviedol: "Poľnohospodársky sektor významne prispieva ku klimatickým zmenám a hľadanie spôsobov, ako znížiť emisie z hospodárskych zvierat, je kľúčové pre dosiahnutie nulových čistých emisií. Som nadšený, že môžem investovať do Rumin8 a vidím potenciál tejto inovatívnej technológie, ktorá prinesie skutočný rozdiel."

Hoci Gatesova investícia do Rumin8 predstavuje jeho prvý austrálsky podnik, nie je to vôbec jeho prvá investícia do začínajúcich technologických podnikov v oblasti klímy. V rozhovore s Michaelom Fullilovom, výkonným riaditeľom Lowy Institute, nezávislého think-tanku v Sydney, Gates povedal: "V súčasnosti investujeme do viac ako 100 startupov. Tento tu v Austrálii, Rumin8 , myslím, že je 103 .."

Investoval aj do spoločností s pestovaným mäsom, ako sú Memphis Meats a Finless Foods, aby presadil kultivované mäso ako spôsob, ako uspokojiť rastúci dopyt po bielkovinách bez environmentálneho vplyvu tradičného živočíšneho poľnohospodárstva.

Okrem toho, že Gates je hlasným zástancom znižovania emisií skleníkových plynov, veľmi sa zaujíma aj o technológie čistej energie. Jeho investičné portfólio zahŕňa spoločnosti zaoberajúce sa obnoviteľnou energiou, skladovaním energie a zachytávaním uhlíka.

zdroj: totallyveganbuzz.com

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky