Animovaná reklama PETA vyzýva na pokojné a vegánske Vianoce

22.11.2022

Vegánska charitatívna organizácia PETA vytvorila svoju vôbec prvú vianočnú reklamu, aby vyzvala divákov, aby na Vianoce vynechali morky z taniera.

Je natočená z pohľadu moriaka a sleduje útek mladého Tobyho z nákladného auta pripútaného na bitúnku do milujúceho domova rodiny. Oči otvárajúca a dojímavá reklama je vyrobená v spolupráci s kreatívnou agentúrou Dream Farm.

Záverečný záber vás určite prinúti spochybniť status quo, pretože ukazuje moriaka sediaceho - neservírovaného - pri vianočnom stole ako váženého člena svojej novej rodiny.

Končí sa posolstvom: "Mier na Zemi začína doma - majte vegánske Vianoce."

Reklama sa bude vysielať na obrazovkách kín po celom Spojenom kráľovstve, vrátane väčšiny pobočiek Vue, Cineworld a Odeon počas tohto sviatočného obdobia. Keďže však výbor klasifikácie filmov dostal hodnotenie 12A, nebude sa premietať pred žiadnymi filmami pre mladšie deti.

Mŕtvola je "základ" sviatkov

Každý rok je v USA len počas sviatkov zabitých takmer 68 miliónov týchto prirodzene bádavých a inteligentných vtákov. Počty porážok dosahujú počas roka ohromujúcich 240 miliónov. V Spojenom kráľovstve je každý rok zabitých takmer 9 až 11 miliónov moriek len na štedrý večer

Podľa organizácie na ochranu zvierat FOUR PAWS sú morky vo svojej podstate sociálne. Sú vysoko inteligentní, hraví, zvedaví, radi skúmajú a dokonca sa dokážu rozpoznať podľa hlasu.

Morky chované na potravu sú však umiestnené v nedostatočne vetraných priemyselných halách v mimoriadne stiesnených a stiesnených podmienkach. Pracovníci často odrezávajú končeky zobákov a prstov hydiny (morky), aby si navzájom neublížili v dôsledku stresu, ktorý na týchto farmách prežívajú.

Keďže tieto vtáky nemajú žiadnu federálnu právnu ochranu, sú bežne vystavené krutosti a zanedbávaniu v potravinárskom priemysle. Morky sú geneticky vyšľachtené tak, aby rástli čo najrýchlejšie a ich život sa skracuje už v 12-16 týždňoch.

Podobne ako "franken-kurčata", tieto nadrozmerné morky sa často ochromia vlastnou váhou, sú náchylnejšie na choroby, s vyšším rizikom srdcových problémov a svalovej dystrofie.

Navyše, zranené alebo choré vtáky, ktoré nerežú, sa považujú za "zvyšky" a živé sa nemilosrdne vyhodia do drvičov, nechajú sa spútané hore nohami a ťahajú sa cez elektrické kúpele, alebo sa jednoducho nechajú vykrvácať.

Vegánstvo je riešením pomýlených zvykov

Vo vyhlásení PETA uviedla: "Zatiaľ čo ľudstvo v duchu Vianoc vychvaľuje mier a súcit, pomýlené sviatočné zvyky spôsobujú muky a brutálnu smrť pre moriaky a iné zvieratá.

"Zabíjanie zvierat je v rozpore so sviatočným posolstvom lásky, nádeje a radosti. Mier začína na vašom tanieri. Jednoduchá voľba vynechať jedenie zvierat im ušetrí nevyspytateľné utrpenie a stále môžete mať všetky klasické vianočné jedlá, ktoré máte radi - len bez krutosti."

Viceprezidentka PETA Mimi Bekhechi dodala: "Morky ako Toby sú jemné, láskavé a spoločenské osobnosti a každá z nich má svoj príbeh, ktorý by nemal skončiť na tanieri "PETA vyzýva všetkých, aby sa tieto Vianoce podelili o pohodlie a radosť tým, že si vychutnajú lahodnú vegánsku hostinu."

zdroj: totallyveganbuzz.com

Vytvorte si webové stránky zdarma!